O nas

 
Krótkie i treściwe historie są najlepsze, tak więc... 

    Jak każda nastolatka zafascynowana końmi miałam marzenie posiadać własnego, warunkiem było zdać maturę! Z końmi spędzałam wszystkie weekendy i całe wakacje co oznacza mało czasu na naukę. Ale posiadanie własnego konia..... to olbrzymia motywacja. Tak więc ojciec kupił mi Hawanę, było to w 1997r. Do dzisiaj trwa nasza przyjaźń dała mi osiem źrebiąt w tym dwa czempiony wystaw hodowlanych ogiery Hadar i Haber po Regencie. Również wysoko uplasowały się na kolejnych wystawach Hannibal po og. Grafit i jego pełna siostra Hipnoza.

 
Wystawa młodzieży hodowlanej 2010r. Na zdj. córka Hawany, klacz Heaven po og. Landor

    W 1999 roku zrobiłam kurs instruktorski, byłam najmłodszym uczestnikiem na ostatnim kursie w Kadynach organizowanym przez Pana  Andrzeja Orłosia. Przez całe studia pracowałam jako instruktor w różnych stajniach. Po studiach przez trzy lata w sezonie letnim prowadziłam własną mini szkółkę w Polsce a zimą pracowałam w stajniach w Londynie. 

    W 2007r. założyłam własną działalność szkółkę pod nazwą Cavallino. Stacjonowaliśmy w Kobylarni, Prądocinie, Cielu i teraz jesteśmy już w domu czyli w Brzozie. Szkółka działa bardzo prężnie w każdy dzień tygodnia, zajęcia prowadzi moja siostra Marta Uchman. Robimy półkolonie letnie i zimowe, zawody dla dzieci, przygotowujemy do egzaminów na odznaki jeździeckie. Jeździmy na zawody, umożliwiamy starty również ambitniejszym podopiecznym. 

    W 2010 roku zbudowaliśmy stajnię jest to budynek z odpowiednimi do kubatury kominami wentylacyjnymi, każdy koń ma odpowiednio nasłoneczniony i przestronny ( aż 12m kw) boks, poidło, lizawkę i zawsze świeże siano pod nosem. W każdy piątek jest czyszczona stajnia, po dezynfekcji ścielimy świeżą ściółką. 
    
         Do dyspozycji jest:
  •  kryta ujeżdżalnia z podłożem z piasku kwarcowego i flizeliny. Jest to podłoże spełniające standardy do organizacji międzynarodowych zawodów. 
  • zadaszona karuzela dla 6-ściu koni ( w środku także lonżownik)
  • zewnętrzny lonżownik
  • parcure
  • czworobok
 
    W sezonie letnim nasze konie a posiadamy ich teraz 16-ście, pasą się dzień i noc na obszernych łąkach, są szczęśliwe. Po piętnastu latach pracy z końmi wiem co dla nich jest najlepsze. 
 
    Zapraszam wszystkich serdecznie do obejrzenia stajni, jestem pewna, że może ona służyć za wzór w jakich warunkach koń czuje sie wyjątkowy.